Jak oddać auto do skupu?

Każdy posiadacz auta, prędzej czy później, stanie przed koniecznością jego wymiany na inny. Często jest to związane z nieopłacalnością dalszych napraw, czasem zwyczajnie chcemy zmienić auto na nowsze. To co nas zwykle powstrzymuje i odwleka działanie, to niewystarczające środki finansowe oraz problematyczny i zwykle długotrwały proces sprzedaży starego auta.

Jak szybko i bezproblemowo sprzedać auto?

Na ratunek wszystkim, którzy chcą szybko sprzedać swój stary pojazd przychodzą skupy aut. Jak sama nazwa wskazuje, są to podmioty, które skupują od ręki wszystkie samochody, niezależnie od ich stanu technicznego (również powypadkowe), marki, rocznika czy też modelu. Aby wybrać odpowiedni skup, warto posłużyć się rankingami, np. top 10 skupów aut, gdzie w jednym miejscu znajdują się najlepsze skupy samochodów. Cała procedura sprzedaży jest bardzo szybka i w odróżnieniu od sprzedaży przez portal ogłoszeń, nie musimy poświęcać swojego prywatnego czasu na potencjalnych kupców, zwykle wymagających nieskazitelnego stanu technicznego za niewielkie pieniądze. Nie musimy także czekać na pieniądze czy opłacać jakąkolwiek prowizję, tak jak ma to miejsce w przypadku oddania auta do komisu. W odróżnieniu od nich bowiem, skup po nabyciu od nas pojazdu, od razu wypłaca pieniądze do ręki. Nie musimy się także martwić w przypadku, gdy nasze auto jest w stanie uniemożliwiającym jazdę, ponieważ bardzo często skup aut oferuje bezpłatnie odbiór takiego auta własnym transportem. Z głowy mamy także wszelkie formalności związane ze sporządzeniem umowy kupna-sprzedaży, ponieważ sporządzi ją za nas właśnie skup.

Od czego zacząć?


Jak sami widzimy, sprzedaż auta do skupu to same zalety. Jeśli więc zdecydowaliśmy się na taką właśnie formę sprzedaży pojazdu, warto rozpocząć całą procedurę od poszukiwań sprawdzonego punktu. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowego rankingu skupów aut, który wskaże nam miejsca charakteryzujące się wysoką jakością obsługi i szybkością działania. Tam także, znajdziemy skupy najbliżej miejsca naszego zamieszkania oraz porównamy poszczególne oferty. Warto również wcześniej skompletować wszystkie niezbędne przy sprzedaży samochodu dokumenty, takie jak: ważną polisę OC, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i jeśli nas to dotyczy, oryginał wyciągu ze świadectwa homologacji instalacji LPG. Oczywiście musimy być właścicielem auta lub posiadać odpowiednie do tej czynności pełnomocnictwo, w przypadku, gdy właścicielem lub współwłaścicielem jest osoba, która nie będzie uczestniczyła osobiście w transakcji.

Co następuje po wyborze skupu aut?

Po dokonaniu wyboru interesującego nas skupu aut wystarczy skontaktować się z nim telefonicznie bądź przez e-mail i umówić się na spotkanie w dogodnym dla nas terminie, celem dokonania wyceny naszego pojazdu. Wycena samochodu jest bezpłatna i to od nas zależy, czy ostatecznie zdecydujemy się na sprzedaż auta właśnie do tego skupu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować przenegocjować otrzymaną wycenę.
Kiedy ustalona cena jest dla nas satysfakcjonująca, pozostaje nam już jedynie sfinalizowanie transakcji poprzez podpisanie umowy kupna-sprzedaży i co najważniejsze, odbiór wynegocjowanej wcześniej za samochód gotówki.

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć poszukiwania naszego nowego, wymarzonego auta.