skup samochodów powypadkowych

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Każdy z nas co jakiś czas chce zmienić swój aktualny pojazd na nowy. Wtedy najczęściej staramy się sprzedać poprzedni pojazd nowej osobie. Niestety czasem bywa tak, że nikt nie chce od nas kupić samochodu. Bardzo często przyczyną takiego staniu rzeczy jest słaby stan techniczny pojazdu. W takiej sytuacji, żeby cokolwiek zyskać na aucie, warto sprzedać je do skupu aut. W tym artykule przedstawimy ci krok po kroku, jak wygląda ten proces.

skup samochodów Gdynia

Szybka sprzedaż

Skupy aut są sposobem na szybkie pozbycie się niepotrzebnego już pojazdu, którym nikt już nie chce się zainteresować. Skup samochodów używanych polega na odkupywaniu od klientów pojazdów i późniejszej odsprzedaży tych samochodów osobą, które chcą je kupić. Działa to podobne jak komis samochodowy, jednak skup auta za gotówkę jest bezpośrednim nabywcą naszego pojazdu, a nie jak komis, tylko pośrednikiem. To rozwiązanie dla osób, które chcą się szybko pozbyć swojego auta lub nie byli w stanie sprzedać go na własną rękę. Sama procedura jest bardzo prosta i nie zawiera wielu formalności. Dodatkowo niektóre miejsca, takie jak Skup aut w Gdyni, udostępnia na stronie: https://skupaut-gotowka.pl formularz sprzedaży samochodu, aby przyspieszyć cały proces sprzedaży. Zgodnie z informacją, klienci nie czekają na odpowiedź dłużej niż 24 godziny.

Jak zacząć?

Na samym początku trzeba znaleźć odpowiedni skup. Najlepiej jest poszukać go w internecie. Firmy zajmujące się skupowaniem pojazdów, wystawiają swoje oferty w internecie, dzięki czemu możemy je do siebie porównać. Gdy już wybierzemy odpowiedni skup, trzeba się skontaktować z daną firmą. Można to zrobić poprzez nawiązanie kontaktu telefonicznego ze skupem lub poprzez wypełnienie wspomnianego formularza kontaktoweo. Jeśli mamy wątpliwości, czy nasze auto nada się do sprzedaży w skupie, warto odwiedzić stronę https://skupaut-gotowka.pl/ostatnio-kupione.html i sprawdzić, jakie pojazdy dana firma skupuje. Zazwyczaj są to jednak wszystkie rodzaje samochodów, niezależnie od ich stanu technicznego.

Co po wypełnieniu formularza?

Gdy nawiążemy już kontakt, należy ustalić termin spotkania z przedstawicielem skupu. Takie firmy działają błyskawicznie, dlatego możemy się spodziewać, że przedstawiciel od razu będzie chciał się z nami spotkać. Spotkanie dotyczy oczywiście ustalenia ceny samochodu, za jaką go sprzedamy do skupu. Na spotkaniu często jest obecny rzeczoznawca, który dokładnie stworzy wycenę naszego pojazdu. Oczywiście nie musimy się z nią zgodzić, co daje pole do negocjacji z przedstawicielem skupu. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani co do zaproponowanej ceny, to warto chwilę się nad tym zastanowić, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Ostatni etap

Gdy wraz z przedstawicielem skupu ustalimy cenę, na którą przystaną obie strony, ostatnim krokiem będzie sfinalizowanie transakcji. Polega to sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży. Oczywiście dokładnie ową umowę przeglądamy. Jeżeli wszystko gra to otrzymujemy umówioną kwotę i przestajemy być od tego momentu prawnymi właścicielami pojazdu. Zapłatę możemy otrzymać w formie gotówki, ale również przelewu. Każdy skup samochodów powinien nam bez problemu zapłacić od ręki po podpisaniu umowy. Oznacza to, że od razu po sprzedaży mamy do dyspozycji fundusze i pozbywamy się praw do auta.