Sprzedaż i kupno samochodów 2019

Rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo prężnie. Przełom i początek roku to moment, kiedy pojawiają się w salonach nowe modele samochodów w 2019 roku. Potrzebujesz nowego samochodu? To teraz jest idealny czas aby go kupić. Mimo że w salonach nie zabraknie nowości, to sprzedaż aut w 2019 roku może być trudna. Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Przed nami kolejne zamieszanie związane z przepisami, które mają wejść w życie po tegorocznych wakacjach.

Nowy, efektowny SUV od BMW

Nowe przepisy 2019

  1. Dealerzy mogą sprzedać nowe samochody ze starszą homologacją i badaniem zgodnie z NEDC tylko do 31 sierpnia 2019 roku
  2. Od stycznia z kolei obowiązują nowe przepisy dotyczące rozliczania podatkowego aut kupowanych w leasing. Największe odliczenia będzie można wykonać w przypadku samochodów elektrycznych.

Na to co dzieje się obecnie i będzie miało miejsce w najbliższych miesiącach na rynku motoryzacyjnym, ogromne znaczenie mają wydarzenia w Europie. Chodzi o opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Mowa tu głównie o kwestii sprzedaży aut produkowanych dla Anglii w Unii Europejskiej.

Badania rynku

Widać pewne trendy również w branży motoryzacyjnej i większość tegorocznych nowości to crossovery i SUV. Przeprowadzono wiele badań dotyczących sprzedaży aut w 2019 roku, z których wynika, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Analitycy z tak renomowanej instytucji jak PwC, uważają że przyszłość motoryzacji to samochody z napędem hybrydowym, samochody autonomiczne, do tego połączone z internetem. Natomiast specjaliści z IHS Markit, Moody’s, którzy zajmują się badaniem rynku, uważają że, w tym roku będzie niewielki wzrost sprzedaży aut. Wspominają również o ryzyku stagnacji na rynku europejskim. Mniejszy wzrost produkcji aut w Polsce, z kolei przewidują firmy, które monitorują rynek dostawców części oraz komponentów dla producentów samochodów.

Sprzedaż aut firmowych

Czynność ta zabiera ludziom cenny czas, zamiast pracować muszą zajmować się całą biurokracją sprzedażową. Sprzedaż aut firmowych można z powodzeniem powierzyć firmom specjalizujących się w tym zagadnieniu. Będzie to z korzyścią dla obu stron. Auto zostanie profesjonalnie przygotowane do sprzedaży bez uszczerbku na czasie, który firma może spokojnie przeznaczyć na dalsze plany biznesowe. Szybką opcją jest także sprzedaż pojazdu do skupu samochodów od firm. Jednym z nich jest Pol-Cars, na którego stronie internetowej https://www.skupautpomorskie.pl możemy znaleźć pełną ofertę, a także numer kontaktowy, pod którym poznamy wiele szczegółów. Takie miejsca są bardzo wygodne, gdyż ich pracownicy zajmą się wszystkim, od wyceny samochodu, przez wszelkie formalności, a należność przeleją tego samego dnia na konto lub wypłacą w gotówce.

Nowy SUV BMW

Wybór samochodu

Tymczasem osoba, która chce zakupić samochód, czy to nowy czy używany, ma bardziej przyziemne rozważania. Zacznie od podjęcia decyzji czy samochód ma posiadać silnik benzynowy, a może diesel czy też być z napędem elektrycznym. Wybór źródła napędu, tak na prawdę już na początku decyzji o zakupie trzeba gruntownie przemyśleć. Warto się zastanowić już teraz czy samochód będzie użytkowany codziennie w długich czy krótkich trasach. A może auto potrzebne jest do używania tylko okazjonalnie. Kiedy już nabywca zdecyduje się na określone źródło napędu, warto wybrać typ samochodu, zależny w głównej mierze od zasobności portfela.

Nowości samochodowe 2019

Nie mniej, nowe modele samochodów w 2019 roku, z całą pewnością znajdą swoich zwolenników. Nie zabraknie nowości głównie z segmentu crossoverów oraz SUV. Pojawią się m.in. takie auta jak Audi Q3 Sportback, Ford Kuga, BMW X3 M. Zdecydowanie mniej nowości jest w tym roku w innych kategoriach, ale zwolennicy takich marek jak Audi, Opel czy Peugeot również będą mogli liczyć na nowe modele w swojej ofercie.