Laweta tir Wrocław

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Dzień z życia pracownika pomocy drogowej to często pasmo niespodzianek. Nie mniej, profesjonalny zespół będzie w stanie sprostać im wszystkim. Odpowiednie przeszkolenie i zgromadzenie absolutnie wszystkich sprzętów, które mogą być przydatne znacznie ułatwiają zadanie. Nie bez znaczenia są też zgromadzone certyfikaty – umożliwiają m. in. holowanie i lawetowanie aut spoza granic Polski, czy z policyjnych parkingów. A wszystko to taniej, niż mogłoby się wydawać.

Pomoc Drogowa Tir Wrocław JAREX
Zakładowa 11X/10
50-231 Wrocław
Tel: 782 552 651

Transport niskopodwoziowy

Transport niskopodwoziowy jest wyjątkowo skomplikowanym procesem ze wzlędu na przewóz ładunku wielkogabarytowego. Jest to szczególne utrudnienie na trasie, na której napotkać można ronda, mosty czy wiadukty. Pomoc drogowa umożliwia transport niskopodwoziowy dla autobusów, naczep czy ciągników. Często podczas takiego transportu należy zawiadomić wydział policji, który nadzorować będzie wyznaczoną trasę.

Holowanie

Usługa pomocy drogowej w zakresie holowania przydaje się w wielu okolicznościach. Czasem są to zaplanowane sytuacje, kiedy to dochodzi do zakupu auta z drugiej ręki i od razu wiadomo, że nie można dojechać nim bezpiecznie do miejsca zamieszkania nowego właściciela. Bywa niestety również i tak, że konieczność holowania zachodzi nagle, w najmniej spodziewanym momencie w sytuacji awaryjnej. Na wypadek takiej okoliczności dobrze jest mieć zawsze przy sobie dane kontaktowe do sprawdzonego dostawy tego typu usług. Znacznie ułatwi to sprawę, pozwoli również zaoszczędzić masę stresu związanego z poszukiwaniem pomocy drogowej już po zdarzeniu.

Naprawa na miejscu

Pomoc drogowa jest w stanie udzielić szybkiej pomocy mechanika samochodowego doraźnie, w miejscu powstania usterki. Zaoszczędzi to wydatków związanych z transportowaniem niesprawnego auta, a przede wszystkim umożliwi dokończyć podróż w zaplanowany wcześniej sposób. Usługa może zostać świadczona jedynie poza obszarem autostrad. Odpowiednia ekipa dociera na miejsce i w oka mgnieniu wymienia niesprawną część, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Miejsce dokonywania naprawy jest każdorazowo zabezpieczane odblaskowymi pachołkami, aby zwiększyć widoczność zdarzenia dla innych uczestników ruchu.

Auto zastępcze

Istnieje prawdopodobieństwo, że usterka auta będzie na tyle skomplikowana, że niemożliwym będzie naprawienie kłopotu „od ręki”. Wówczas niezbędnym okaże się skorzystanie z auta zastępczego. W razie potrzeby pomoc drogowa jest również w stanie udostępnić taką możliwość. Usługa jest świadczona również poza granicami Polski, co ma ogromne znaczenie w przypadku transportów międzynarodowych w granicach Europy.

Laweta

Popularne rozwiązanie, które niejednokrotnie okazało się cenniejsze od złota. Pomoc drogowa jest w stanie zaoferować nie tylko lawetę dla auta osobowego, ale również dla busa. Pracownicy udzielą, jeżeli będzie taka konieczność, niezbędnej pomocy przy wyciąganiu auta z pobocza. Usługi realizowane są przez 365 dni w roku, całodobowo. Można więc być pewnym uzyskania pomocy wszędzie i zawsze, niezależnie od okoliczności, które spowodowały awaryjną sytuację.