Archiwum kategorii: Artykuły

Dlaczego warto wynająć samochód dostawczy?

W obecnych czasach koszta zakupu samochodu, a zwłaszcza wariantu dostawczego, mogą być dość sporym kłopotem. Dodatkowe problemy ujawniają się w związku z utrzymaniem pojazdu, co z roku na rok staje się coraz droższe. Dlatego warto rozważyć wynajem samochodu dostawczego, gdyż niezależnie czy posiada się firmę, czy też nie, istnieje wiele argumentów przemawiających za tym rozwiązaniem.

Czytaj dalej Dlaczego warto wynająć samochód dostawczy?

Skup aut czy sprzedaż indywidualna? – Co się bardziej opłaca

Zrozumiałe jest, że sprzedając samochód, właściciel chciałby otrzymać za niego jak najwyższą kwotę. Czasem jednak liczy się czas – ważniejsze od samej kwoty jest to, aby szybko dokonać sprzedaży i otrzymać pieniądze do ręki. Kiedy zdecydować się na samodzielną sprzedaż samochodu, a kiedy udać się z tym problemem do skupu aut?

Czytaj dalej Skup aut czy sprzedaż indywidualna? – Co się bardziej opłaca

Renowacja motocyklu od podstaw

Klasyczne motocykle, wyprodukowane wiele lat temu, jeżeli przetrwały do dzisiejszego dnia, to często wymagają przeprowadzenia gruntownego remontu. Karoseria może bowiem cierpieć z powodu korozji, a nieserwisowany silnik mógł stracić nieco na swoich parametrach. Gruntowny remont, może jednak przywrócić skutecznie motocykl do stanu jak z jego najlepszych lat. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak powinno się skutecznie przeprowadzać renowację motocyklu od podstaw.

Czytaj dalej Renowacja motocyklu od podstaw

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Każdy z nas co jakiś czas chce zmienić swój aktualny pojazd na nowy. Wtedy najczęściej staramy się sprzedać poprzedni pojazd nowej osobie. Niestety czasem bywa tak, że nikt nie chce od nas kupić samochodu. Bardzo często przyczyną takiego staniu rzeczy jest słaby stan techniczny pojazdu. W takiej sytuacji, żeby cokolwiek zyskać na aucie, warto sprzedać je do skupu aut. W tym artykule przedstawimy ci krok po kroku, jak wygląda ten proces.

Czytaj dalej Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Kiedy odliczymy VAT od zakupu paliwa na kartę paliwową?

Od wielu lat wątpliwość budzi, czy dostawy paliwa oraz innych towarów, za które płacimy kartą paliwową, stanowią dostawy łańcuchowe. Interpretacja ogólna, którą wydało Ministerstwo Finansów, nie rozwiewa w pełni wątpliwości w tej kwestii, gdyż porusza jedynie zagadnienia transakcji trójstronnej, eminentem karty zaś nie jest pośrednik.

Czytaj dalej Kiedy odliczymy VAT od zakupu paliwa na kartę paliwową?

Czy warto zostać kierowcą bolt?

Firmy typu Bolt na dobre przejęły już rynek taksówkarki. Pojazdy prywatne przewożące pasażerów zastąpiły w tym momencie klasyczne taksówki. Przez niektórych ten typ przewożenia jest oczywiście krytykowany, ale sami pasażerowie najczęściej mocno go doceniają i rzeczywiście chcą korzystać z usług przewoźnika Bolt. A jak to wygląda z drugiej strony? Co sami kierowcy sądzą o swojej firmie? Czy warto pracować jako kierowca Bolt, czy może jednak lepiej działać w „zwykłej” branży taksówkarskiej?

Czytaj dalej Czy warto zostać kierowcą bolt?