Podróż busem do Niemiec – dobry sposób na spędzenie weekendu

Trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 200 lat temu, przemieszczanie się na drugi koniec Europy, zajmowało kilka tygodni, a nawet miesięcy. Tak samo trudno sobie wyobrazić, że 100 lat temu, lotnictwo nie istniało, a transport samochodowy dopiero raczkował. Przez te 100 lat świat zmienił się nie do poznania. I w dużej mierze zawdzięcza to szybkiemu transportowi, który umożliwia przemieszczanie osób i towarów na duże odległości, w krótkim czasie. 

Kobieta kupująca bilet na bud do Niemiec Przewozy Banan

Tani bilet autobusowy

Dziś standardem jest pokonywanie kilkuset kilometrów w kilka godzin. I nie kosztuje to majątku, lecz kwoty, na które stać prawie każdego. Nawet jeśli nie ma się własnego samochodu. Dziś bez trudu można znaleźć odpowiednie połączenie samochodowe lub kolejowe. Dostępne o każdej porze dnia i nocy, do większości miast w Europie, za pomocą internetu. Jednodniowa wycieczka do Berlina, czy innych miast w Niemczech nie jest żadnym problemem. Dlatego jest to popularne miejsce wycieczek. Linie weekendowe, lub w okolicach świąt są rezerwowane już kilka tygodni wcześniej. Nie utrudnia to jednak podróży, ponieważ przewoźników jest wielu, doskonale działa tutaj prawo popytu i podaży. Jeśli chcesz pojechać zwiedzić Berlin, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „bilet na bus Polska-Niemcy” a znajdziesz, wiele tanich ofert przewozu oferowanych przez firmy takie jak przykładowo Przewozy Banan. Każdy kto zna tą linię wie jak bardzo popularne są busy z Polski do Niemiec. Nie tylko ze względu na turystykę, ale również pracę. Nie każdy kto pracuje w Niemczech, ma samochód, a loty samolotem nie są zbyt popularne, ze względu na ceny, oraz ograniczenia w przewozie bagażu. Praca i rozrywka, to dlatego przewóz osób na trasie Polska – Niemcy kwitnie. Poza zwiedzaniem miast Niemcy mają wiele do zaoferowania, również pod względem parków rozrywki. Myślę, że jeśli jest się fanem tego typu zabaw, warto odwiedzić parki rozrywki na terenie Niemiec.

bus do Niemiec firmy Przewozy Banan

Samolotem przez świat

Każdy kto podróżuje służbowo lub na wakacje samolotem, wie jak uboga jest oferta lotów z Polski, a jednocześnie jak bardzo jest droga. Żeby uniknąć wysokich kosztów i jednocześnie, konieczności dopasowania podróży pod względem dostępności lotów z Polski, warto korzystać z ofert zagranicznych podróżników. Takie miasta jak Praga lub Berlin należą do miast, które posiadają międzynarodowe porty lotnicze, z których łatwo można dostać się samolotem na cały świat, jednocześnie są też stosunkowo blisko Polski. Dlatego warto przy planowaniu podróży porównać różne trasy, uwzględniając również te z międzynarodowych portów lotniczych. Korzystając z takiego rozwiązania można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, jednocześnie dopasowując urlop pod własne plany, a nie pod dostępność lotów. Jak najłatwiej dostać się do Pragi lub Berlina? Oczywiście busem, który zawiezie nas bezpośrednio na lotnisko, z miasta, w którym mieszkamy. W ten sposób podróżuje mnóstwo osób, tylko dlatego, że mogą zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, które mogą później przeznaczyć na kolejne podróże. Jeśli więc marzysz o podróżowaniu, warto zainteresować się tą metodą, a bardziej sposobem na rozwiązanie problemu brakującej gotówki.